Nemrég került átadásra az Office Garden irodapark 3-as számú üteme a GRT Group fejlesztésében. A helyszín a főváros XI. kerületében található, a Hengermalom utca – Szerémi út – Barázda utca – Budafoki út által határolt tömbben. A terület tömegközlekedés szempontjából jó fekvésű, Budapest szinte bármely pontjáról könnyen megközelíthető. Itt halad többek között az 1-es villamos, a 133E busz, a 17, 49, 47-es villamos. A parkba tervezett 5 ütem közül már három megépült. A 3-as számú új épület jól illeszkedik a már elkészült ütemek sorába, azonban számottevő dolgokban más. Ez egy jóval energiatudatosabb, műszaki és építészeti megoldásaiban modernebb, fejlettebb épület, amely a benne dolgozók jólétére komoly hangsúlyt fektet.
A tömegalakítás és az alaprajzi forma a korábbi ütemekére emlékeztet. Az elrendezés „H” betűhöz hasonlítható, melyben a H két metszéspontjánál találhatóak a közlekedőmagok. Az épület nyúlványainak, valamint a közlekedőmagok pozíciójának köszönhetően egy nagyon jól berendezhető, szeparálható alaprajzot kapunk. Lehetőségünk van nagy, egylégterű (ún. open space) irodák kialakítására, valamint cellás elrendezésre is. A bérleményi határok is jól alakíthatók, a különböző formájú és méretű bérlemények kialakításának száma végtelen – ami a spekulatív alapon fejlesztett irodáknál elengedhetetlen – hiszen az épület bármely pontjáról könnyen elérhetőek a középmagok. Az épület alatt helyet kapott 4 szint mélygarázs több mint 400 parkolóhelyet biztosít a gépkocsival érkezőknek. Ami extra, hogy az OTÉK előírásainál lényegesen több kerékpártároló, valamint számos elektromos töltőállomás került kialakításra a mélygarázsban a hibrid és elektromos autók számára.
Az irodaház megközelítése is más, mint a korábbi két ütemnél. Az aulába közvetett módon, egy árkádon keresztül jutunk, melyet az épület oldalánál közelíthetünk meg, és amely egy belső átriumon is átvisz minket.
Az átriumot a főbejárattal szemben egyszintes épületrész zárja, melynek felső részén tetőkert került kialakításra. A reprezentatív, letisztult, modern formavilágú aula szintén egy újdonsággal kecsegtet. A bejárattól balra eső oldal növényfalként lett kialakítva, igazi növényekkel. Ettől izgalmassá, természetközelivé válik a belső, érezhető a növények/virágok illata, és látványnak se utolsó. Az épületbe lépve széles recepciós pulttal találjuk magunkat szembe, melynek két oldalán elektromos kapukon keresztül juthatunk a közlekedőmagokba, ahonnan 7 emeleti irodaszintet tudunk megközelíteni. A legfelső irodaszinten panorámateraszokról csodálhatjuk a kilátást a Gellért-hegyre.
Az alaprajzi kialakítás előnye, hogy az épület minden pontja a LEED minősítési rendszer előírásainak megfelelően benapozott, minden dolgozó ablakkal ellátott helyiségben tud dolgozni, természetes fénynél.
Az épület külső megjelenése a modern nagyvárosok irodaházainak eleganciáját sugározza. Szembetűnőek a jól válogatott, minőségi anyagok. A legtöbbet függönyfalból láthatunk, amely egyáltalán nem tűnik unalmasnak, monotonnak, a színes üvegbetétek játékosságának eredményeként. A szalagablakok között szürke szálcement burkolatok futnak, a függönyfal bordáihoz hasonlóan szabályos fugákkal. Tovább tagolja a homlokzatot a fehér kompozit fémburkolat, mely kontrasztosságával dinamizmust visz az épületbe. A különböző anyagok és színek jól működnek együtt, segítenek a nagy tömeg tagolásában. Az irodaház tervezésekor elsődleges szempont volt, hogy minél több fenntartható, környezettudatos technológiát alkalmazzanak.
A legkorszerűbb VRV rendszerű hőszivattyús, hűtő-fűtő rendszer megújuló energiát használ, ezért összességében az átlagos irodaháznál legalább 30 %-kal olcsóbbá teszi az üzemeltetés költségeit.
A rendszernek köszönhetően az épület közvetlen szén-dioxid-kibocsátása nulla. Az irodaházban úgy a közösségi, mint az irodaterületeken környezetbarát LED világítást alkalmaznak, ami akár 65 % energiamegtakarítást is eredményezhet a hagyományos fénycsöves rendszerekkel szemben. A környezetkímélő légtechnika a hőenergia közel 80 %-os visszanyerését teszi lehetővé. A helyiségenként szabályozható hűtő-fűtő rendszerrel további megtakarítás érhető el.
Magyarországon ez az egyetlen olyan irodaház, ahol háromrétegű hőszigetelő üvegezést alkalmaztak, így aki az üveg mellett dolgozik, télen és nyáron is komfortosan érezheti magát. A szelektív hulladékgyűjtés – az irodapark korábbi ütemeihez hasonlóan – anyag szerint szétválogatva történik. A csapadékvizet összegyűjtik, és az épület üzemeltetésénél felhasználják. Az épület tetején kerültek elhelyezésre a légkezelők, hőszivattyúk, dízelaggregátorok gépei. Ezeket egy esztétikai takaró fal rejti el a látogatók szemei elől. Az alkalmazott technológiák alapján az irodaház könnyedén teljesíti az ún. LEED Gold minősítést.