Kiegészítő biztonsági világítás – utólag is egyszerűen

Az Országos Tűzvédelm Szabályzat (OTSZ) folyamatos változásával egyre több épületben kell vészkijárat-mutatókat és biztonsági világítási rendszereket telepíteni. Ezek kiépítési költsége a beruházó cégekre nagy terhet ró, ezért érthető módon igyekeznek ezen költségeket az optimumra, vagy egyes esetekben a minimumra csökkenteni.
Tapasztalataink szerint a műemlékvédelem alatt álló épületekben egyedi elbírálás esetén a biztonsági és pánikvilágítással szembeni követelmények enyhítésére kerülhet sor, ezzel tovább billentve a mérleget a biztonságos és hatékony üzemeltetés kárára.
Veszvilagitas_1
Az épületek üzemeltetése során a prioritások megváltoznak. Az alacsonyabb beruházási költségek utólag jellemzően magasabb üzemeltetési költségterhet jelentenek. Nem ritkán az üzemeltető cégek a használat során fellépő, új biztonsági igényekkel kénytelenek szembenézni. Áramszünet esetén olyan területeken is jellemzőek a balesetek, melyek nem esnek menekülési útvonalakra, így azok megvilágítása elégtelen. A biztonsági világítás kiépítése utólag igen költséges és sok kényelmetlenséggel, valamint extra átszervezési munkákkal jár.
Amennyiben felmerül a biztonsági világítás kiépítésének utólagos igénye, de az előzőekben részletezett korlátokba ütközünk, célszerű olyan fényforrásokat alkalmazni, melyek hálózatkimaradás esetén automatikusan bekapcsolnak és megfelelő áthidalási idővel rendelkeznek ahhoz, hogy a világítás nélkül maradó épületet vagy épületrészt a benne tartózkodók biztonságosan elhagyhassák.
Az V. LED Konferencián találkozhattunk olyan fényforrással, melyet átalakítás nélkül használhatunk bármely általános lámpatestben, köszönhetően E27-es foglalatának. Normál használat közben ugyanúgy le- és felkapcsolható, mint a többi fényforrás, azonban áramkimaradás esetén nem kell külön bekapcsolni és 4 óra hosszán keresztül vagy a hálózat visszatértéig világít.
Veszvilagitas_2
A különleges LED-es fényforrás titka a beépített hosszú élettartamú akkumulátorokban és intelligens elektronikában rejlik, mely detektálni tudja a fázis megszakítását vagy a hálózat teljes megszakadását.
A fényforrás nem rendelkezik még a szükséges minősítésekkel, tehát az előírásokban megkövetelt biztonsági világítást nem helyettesíti, valójában csak kiegészíti azt. Ilyen fényforrások használata válhat szükségessé múzeumokban, szállodákban, irodákban, otthonokban, idős embereket gondozó intézményekben vagy iskolákban, óvodákban.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓÉRT KATTINTSON IDE!
 

Információ kérése:

Kiegészítő biztonsági világítás – utólag is egyszerűen