A nagy vastagságú RAVATHERM XPS extrudált polisztirolhab hőszigetelések alkalmasak vegyesen kialakított fordított rétegrendű lapostetőbe, zöldtetőbe való beépítésre. A több rétegből összehegesztett termékek kiválóan hőszigetelnek, tartósak és könnyen kezelhetők.
A folyamatosan szigorodó hőtechnikai követelmények szerint az újépítésű vagy felújított épület esetében, a lapostetőhöz előírt hőátbocsátási tényező eléréséhez 24-28 cm vastag hőszigetelés szükséges. A RAVATHERM Hungary Kft. folyamatos termékfejlesztéssel követi a megnövekedett igényeket, termékkatalógusában egészen a 28 cm vastagságig megtalálhatóak az extrudált polisztirolhab hőszigetelések. A bemutatott projektben is ilyen nagy vastagságú hőszigetelést használtak fel.
A nagy vastagságú termékek különleges hegesztési eljárással készülnek, 22 cm-ig két réteg, 22-28 cm-ig pedig 3 réteg polisztirolhab termoplasztikus összehegesztésével. Az eljárásnak köszönhetően megmaradnak a termék homogén anyagszerkezeti tulajdonságai. A többrétegű technológiának hála a teljes vastagsági tartományban kiváló marad az XPS hővezetési tényezője, amely kimagasló; 0,035 W/mK a 28 cm vastag anyag esetén is. A gyakorlatban tehát egy rétegben fektetett RAVATHERM XPS hőszigeteléssel 0,15 W/m2K alatti hőátbocsátási tényezőjű fordított tető érhető el, amely a passzívház-követelményeknek is megfelel. A hegesztéses technológia lehetővé teszi a jövőben a termékpaletta kibővítését egészen 40 cm-es vastagságig.
A RAVATHERM XPS hőszigetelés ideális választás a vegyesen kialakított, nem járható fordított rétegrendű lapostetős, illetve hasznosított, zöldtetős szerkezet kombinációjánál. A teljes felületen lángolvasztott, bitumenes vastaglemez csapadékvíz elleni szigetelésre kerül rá az akár 28 cm vastag RAVATHERM XPS 300 SL extrudált polisztirolhab hőszigetelés. A fordított rétegrendi kialakítás számos előnye közé tartozik, hogy megvédi a vízszigetelést a hőingadozástól, UV-sugárzástól, illetve a kivitelezés közbeni mechanikai hatásoktól, ezáltal a beépített vízszigetelés élettartama akár többszöröse is lehet az időjárás viszontagságainak kitett társaiknál.
Mivel a csapadékvíz elleni szigetelés elkészülte után beépített rétegek (extrudált polisztirolhab hőszigetelés, védő-elválasztó geotextília, leterhelő, illetve járórétegek) nedvességre nem érzékenyek, a tetőszigetelési munkák jóval szabadabban ütemezhetők, az építési ütemterv kedvezőtlen időjárás esetén is tartható.
Zöldtetős kialakításnál fontos megjegyezni, hogy az ezzel együtt járó kerti munkák során (ásó, kapa) szintén könnyen sérülhet a vízszigetelés, így ez esetben is a fordított rétegrend a legkézenfekvőbb megoldást. A zöldtető továbbá többszörösen környezetbarát megoldás. A növényzet segít a csatornarendszer tehermentesítésében, megköti a por egy részét, csökkenti a nyári felmelegedést és kellően nagy kiterjedés esetén – a város mikroklímáját is pozitívan befolyásolja.