A Millenáris Park területétől kiindulóan a Sétány-Margit körút-Kis Rókus utca-Fény utca által határolt területen kialakításra kerül a Millenáris Parkkal szoros kapcsolatban egy rekreációs városi park. A területen egy 2 szintes mélygarázs, kiszolgáló területek, a Fény utca bizonyos szakaszának áthelyezése és lesüllyesztése mind azt szolgálja, hogy az újonnan kialakítandó park és a Millenáris Park egy parkká váljon. Ezt elősegítendő a jelenleg a két területet kettévágó Fény utca a park alá vezetett átkötőúttal lett kialakítva.
A park területén elhelyezendő felszín alatti terek kiszolgáló építményei és a parkot kiszolgáló létesítmények összefogottan kerülnek kialakításra. Az így elhelyezett építmények építészeti tömegformálásukkal keretbe foglalják a parkoló be- és kihajtó rámpáit, védik a parkot a környező utcák forgalmi zaj- és légszennyezésétől. A park egy dominánsan zöld, nyugodt kikapcsolódást kínáló terület.
Az alapfelvetés minél több zöldfelület biztosítása volt, amit a szabályozás mutatószámai is indokolnak.
A park utcai homlokzatainak megformálása, környező utcákról látható megjelenésének környezetbe való integrálása, a parkban kialakított dombok támfalai, illetve a zárhatóság indokolja, hogy a parkot részben építmény jellegű támfalak, részben pedig áttört kerítés vegye körül. Koncepciónk szerint ez egy plasztikusan megfogalmazott térfal, ami az egyes parkba vezető bejáratoknál az utca felé teresedve alakul ki, reagálva ezzel a környező urbánus szövetre, és kapcsolatot teremtve a park és az utca világa között. A Kis Rókus utca felőli falszakaszon a már említett urbánus homlokzatrész kerül kialakításra, ami átfut a déli lejtőt megtámasztó támfalba. A támfalak felületét a szélfútta növénymotívumot imitáló zsaluzott látszóbetonból képzeltük el, ami direkt vizuális kapcsolatot ad és sejteti a mögötte helyezkedő park létét.
A területen létesítendő kétszintes mélygarázs közforgalmú parkolóként 496+6 személygépkocsi tárolására, ki-és beléptetésére, belső közlekedésének biztosítására alkalmas. A mélygarázs és a park egymáshoz történő kapcsolódásakor a tervezés során figyelembe vettük a tervezési programban meghatározott gépkocsi megközelítések optimális helyét, azok kialakíthatóságát, forgalomtechnikai helyigényét és a kapcsolódásokat a már meglévő úthálózati rendszerekhez. A Millenáris Parkot és a mélygarázs feletti új zöldterületet tematikusan és funkcionálisan összekapcsoltuk, így a Kis Rókus utca felé egyirányú Fény utcát a Millenáris Park előtt a park zöldfelületeivel integrált lefedéssel térszín alá süllyesztettük. A Kis Rókus utcát elérve érkezik fel a felszínre ez az útszakasz. A gyalogos-biciklis sétány mellett a Mammut-2 homlokzatával azonos magasságú, többszintes, növénnyel futtatott installáció kerül elhelyezésre.
Ez egy, a Millenáris Parkba átfutó, függőkertként értelmezhető növényfal, amely a tervezett park mintegy vertikális kiterjesztése, megjelenésében erősíti a természetes alternatívát a bevásárlóközponttal szemben. A függőkert egy 6 m széles, változó magasságú „nyitott műtárgy”, amely a mélygarázs Margit körút felé eső kihajtója fölött kilátót képez. A szerkezet a körúttól a Fény utca felett átívelve a Millenáris Parkba vezet át. Ennek növényzete, megjelenése, színe akár évszakonként változhat. Alkalmas helyszín reprezentatív események háttereként is.
Külső megjelenését a kuszának tűnő, mégis szabályos rendszerben ismétlődő, függőlegestől a függőkert hosszvonalában kitérő oszlopsor és a felfuttatott növényzet évszakonkénti változása határozza meg. A növényfalak által meghatározott belső terében sétálva a födémek áttörésével, rámpák vezetésével különleges térélményalakul ki.
A tervezés során elköteleződtünk az innovatív, és környezettudatos megoldások iránt.
Hisszük, hogy a 3D megjelenítés sokkal több, mint puszta vizualizációs eszköz. A 3D modellek elemeinek adatokkal és tulajdonságokkal történő ésszerű felruházása hatalmas előnyt jelenthet az építőipari beruházások teljes területén. A BIM-ben készült terveink tartalmazzák az épületek teljes életútját biztosító információkat.