Rugalmas ütközésvédelem minden munkaterületre kínál megoldásokat, legyen szó járművek, termékek vagy emberek mozgásáról.
Az állványok, a falak és polcrendszerek sérülései nemcsak komoly munkavédelmi kockázatot jelentenek, hanem jelentős anyagi kárt is okoznak. A javítás során a sérült elemeket cserélni kell, és az érintett területek akár hetekig is kihasználatlanul maradnak.
Az ütközésvédelem alapvető megközelítése az volt, hogy a drágább fémszerkezet (állvány) és a targonca közé elhelyezzen egy olcsóbb fémszerkezetet, ami az ütközést követően könnyen cserélhető. Az állványrendszer védelmén túl az ütközésvédelem alá tartozik a gyalogos forgalom védelme a targoncás forgalomtól.
Műanyag ütközésvédelem
A klasszikus fém ütközésvédelemmel szemben a rugalmas műanyag ütközésvédelmi elemek elnyelik az ütközési energia nagy részét, és az ütközés után visszanyerik eredeti alakjukat.
Komolyabb sérülés esetén a moduláris tervezésnek köszönhetően gyorsan és könnyen cserélhetők. A fém ütközésvédelemmel szemben nem korrodálódnak, időtállók és nem teszik tönkre a talapzatot. Ráadásul szebb, esztétikusabb képet adnak a raktárnak.
Rugalmas ütközésvédelem előnyei
- Az egyes modulok könnyen szerelhetők és cserélhetők
- Az ütközésvédő az ütközés után nem szorul cserére, mert visszanyeri eredeti alakját
- Rendkívül hosszú az élettartama
- Csökkenti a javítási költségeket
- Színének köszönhetően kiemelkedik a környezetből, ezért növeli annak valószínűségét, hogy az ütközés nem is következik be
- Az ütközésvédelmi eszköz jól tisztítható
Az ütközésvédelem a raktártechnika egyik legfontosabb biztonsági és költségcsökkentési eszköze.