Teraszok kialakítása során többféle vízszigetelés-technológiai megoldás közül választhat. Döntését nemcsak a magas szintű műszaki paraméterek, hanem további fontos szempontok befolyásolhatják, úgy mint a felhasználóbarát alkalmazhatóság, a gyors kötésidők, az egymással kompatibilis anyagrendszerek és a komplexitás.
Vízszigetelésről teraszok esetében döntően rendszer részeként, csempe- és járólapragasztás során beszélünk. Főleg a nagy hőingadozásnak kitett teraszokon, erkélyeken hiába burkolunk drága, minőségi csempével vagy járólappal, minőségi flexibilis csempe- és járólapragasztóval, akár flexibilis fugázóval, az eredmény a megfelelő vízszigetelés hiányában pár év múlva ismét kopogó lapok, szivárgó nedvesség és a penész megjelenése lesz a terasszal érintkező falfelületeken.
Az esztétikus felület és a vízszigetelés mellett olyan általános problémákat is meg kell oldani, mint az egyenetlen padló felület, a nem megfelelő vízelvezetés, a gyors hőmérsékletváltozás, valamint a hőmozgás.
Mivel vízzáró beton nem létezik, meg kell akadályozni a víz vagy egyéb káros anyag átjutását a szerkezet határoló elemein. Ez különösen fontos ott, ahol a betonfelülettel érintkező víz túlnyomás alatt van. Az egyes környezeti és szárazsági követelményektől függően a legkülönfélébb megoldások választhatók a Sika eszköztárából, a lemezes szigetelésektől a hagyományos, betonba keverhető vagy arra felkenhető rendszerekig. Ennek az eszköztárnak részei a Sika egy- vagy kétkomponensű cementkötésű vízszigetelő habarcsai, amelyek betonhoz és falazathoz egyaránt felhasználhatóak. Speciális adalékanyaguknak köszönhetően védik a betont a vízbehatolás ellen, felületaktív anyagok jelentősen csökkentik a kapilláris vízfelvételt.