Manchester látképe szembetűnő átalakulásában vezető szerepet játszik a régióban jól ismert Renaker Build Ltd. cég, amely immár több mint 6.000 lakást épített a környéken. A jól ismert cég a felhőkarcolók épületmagjainak gyors építésére előszeretettel használja a MAC kúszózsalu rendszert.
Egyre több felhőkarcoló uralja az angliai Manchester városképét. 2006. óta egész városrészek változtak pezsgő negyedekké, amiben a Renakernek is jelentős szerep jutott. Többek között a Manchester szívében fekvő elhagyott ipari épületek revitalizációja is a nevükhöz fűződik, ahol az újonnan születő toronyházak együttese a „Manc-hattan” becenevet kapta.
A neves kivitelező cég, amely hatékonyan reagált a toronyházak iránti növekvő keresletre, az épületmagok betonozásához nagy készlet MAC-kúszórendszert, valamint Mammut 350-es falzsalut vásárolt. Így vált lehetővé, hogy a 30 emeletes vagy annál magasabb épületek épületmagját a hagyományosan épülő vagy csúszózsalukkal szemben 2016 óta a világszerte bevált MAC automatikus kúszórendszerrel építse.
A csekély erőfeszítéssel kivitelezhető gyors munkafolyamatok, és a tény, hogy bármilyen időben kényelmes és időjárástól védett környezetben folyhat a munka, ugyanis komoly versenyelőnyt jelent a kivitelezés során.
A Deansgate Square 1500 lakása
A MAC és Mammut 350-es duó hatékonyságának tanulságos példája a Deansgate Square projekt. A négy, egyenként 40, 47, 53 és 67 emeletes, több mint 1.500 lakásos toronyház közül a 201 méter magas déli torony Manchester legmagasabb, és Nagy-Britannia második legmagasabb lakóépülete. Ezen az építkezésen tandemüzemben két MAC-rendszert használtak, így egy emelet két egymás mellett lévő maggal öt nap alatt elkészült. Ez az ütemes magasépítési módszer és MAC gyors áthelyezhetősége is hozzájárult, hogy Manchester központjában található négy toronyházból álló csoport a kívánt határidőre épült fel.
A tervezésben részt vett a MEVA brit és szingapúri képviseleteinek kiválóan képzett MAC-szakértői csapata. A helyszíni telepítés után hiba nélkül, gördülékenyen haladt az építkezés, amit az építtetővel zajló folyamatos és hatékony egyeztetés is kiegészített. Ez biztosította a zökkenőmentes tervezés után a hatékony lebonyolítást. A MAC-et és a Mammut 350-es zsalut ütemről-ütemre hozzáigazították a részleteiben eltérő alaprajzokhoz vagy különleges formákhoz, mint pl. a különböző ajtónyílásokhoz.
Csupán négy napos ütemek
A MAC olyan építkezéseken mutatja meg leginkább előnyeit, ahol kiemelten fontosak a hatékony ütemidők. Volt olyan projekt, ahol a Renaker építőcsapata számára a kizsaluzásra, kúsztatásra, vasszerelésre, az áttörések beszerelésére és a zsalu átforgatására nagyon rövid idő, csupán négy nap is elegendő volt. Esetenként olyan hatékony ütemidőket értek el, hogy a merevítő magot építő csapatnak lassítania kellett a tempót, hogy kivárják az emeletek elkészültét.
Minden projektnél jól jön a rugalmasság
Az olyan tekintélyes projektek, mint pl. a New Jackson, Trinity Islands és Colliers Yard megvalósításánál fontos szerepet játszottak a MEVA zsalu- és kúszórendszerei.
Ezeknél a projekteknél a MAC-rendszert (MEVA Automatik Climbing) használták, amely a beton merevítőmag építése esetén a falzsaluval együtt hidraulikusan kúszik felfelé.
A pillérek kivitelezéséhez egyre több helyen a könnyű, daruzást nem igénylő AluStar zsalut alkalmazzák. A rendszerek változatos felhasználhatóságuknak köszönhetően különösebb erőfeszítés nélkül hozzáigazíthatók a változó geometriai formákhoz és követelményekhez. Ezért – hosszú távon – eltérő projekteknél is kifizetődő beruházásnak bizonyultak.
Manchestertől Svájcon át Indiáig
A már széles körben bevált MAC-rendszer nem csupán az európai szigetországban játszott meghatározó szerepet, de India, Ausztrália vagy a Fülöp-szigetek legmagasabb épületeinek felépítésében is. Bázelben pedig, a legszigorúbb svájci biztonsági követelmények mellett, a 205 méter magas Roche Tower II még a tervezettnél is rövidebb idő alatt készülhetett el.